Chłodzenie swobodne | Coolingflow – Sprzedaż i wynajem agregatów wody lodowej

Wysokowydajne układy chłodzenia, których współczynnik wydajnościowy >3,05 EER w bezpośredni sposób przekłada się na zużycie, a tym samym bilans energetyczny. Ultranowoczesne rozwiązania mające na celu utrzymanie optymalnych warunków w zakresie od -23 oC, aż do +60 oC. Ekologiczne czynniki chłodnicze mające wpływ na rentowność przedsiębiorstwa, a także koszty eksploatacyjne. Zrównoważony rozwój będący wynikiem ciągłego dążenia do perfekcji oraz unowocześniania układów HVAC/R na terenie całej Polski.

Wydajność i efektywność

Wydajność. Efektywność. Bezpieczeństwo. Intuicyjne i proste w obsłudze układy chłodzenia mające wpływ na rentowność przedsiębiorstwa. Armatura kontrolno-pomiarowa, której to dokładność wynosząca, aż +/- 0,1 K przekłada się na zdumiewające wyniki i elastyczność w każdych warunkach. Płynna regulacja 0-10 V w bezpośredni sposób wpływa na zużycie danych komponentów, jak również ich żywotność. Chłodzenie swobodne wykorzystujące temperaturę na zewnątrz oraz proces konwekcji, która dla wielu z nas po dziś dzień jest niezrozumiała.

Chillery procesowe z funkcją Free Cooling

Chillery procesowe z funkcją Free Cooling dostępne od ręki! Blisko 86 chillerów dostępnych od ręki z zakresu wydajności od 1 kW, aż do 1,5 MW przekłada się na zdumiewające wyniki. Doradztwo w zakresie wyboru technologii chłodzenia, a co za tym idzie urządzeń, których to celem jest utrzymanie optymalnych warunków. Progresywne rozwiązania, których to żywotność wynosząca, aż ok. 25 lat przekłada się na pozycję Coolingflow na rynku chłodnictwa i klimatyzacji. Proste w obsłudze urządzenia mające na celu elastyczność i stałą efektywność niezależnie od warunków zewnętrznych.

Chłodzenie swobodne w praktyce

Proces chłodzenia, którego głównym celem jest wykorzystanie warunków zewnętrznych przy pomocy nowoczesnej aparatury. Armatura kontrolno-pomiarowa o zdumiewającej dokładności pomiarowej w bezpośredni sposób wpływa na zużycie energetyczne. System sterowania o częstotliwości pomiarowej wynoszącej, aż 1000 razy na sekundę przekłada się na zmienne obciążenie układu i redukcję rbh urządzeń do minimum. Wymienniki ciepła, dzięki którym jesteśmy w stanie utrzymać stałą i niezmienną temperaturę w każdych warunkach. W momencie, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż temperatura żądana (temperatura żądana – delta 5 oC = temperatura zewnętrzna), daje nam to możliwość regulacji w zakresie sterowania chiller/dry cooler. W przypadku, gdy warunek ten zostaje spełniony, system sterowania dostaje komunikat, który mówi jasno, iż mamy możliwość redukcji kosztów zużycia o blisko 45% w skali roku, załączając dry cooler.

Dry coolery i chłodzenie adiabatyczne

Dry coolery, inaczej chłodnice powietrza, to rozwiązania wykorzystujące potencjał powietrza zewnętrznego, w momencie gdy jego temperatura jest niższa od temperatury żądanej, bądź też warunków docelowych. Za pomocą konwekcji cieplnej, innymi słowy przekazywania ciepła z ciała o wyższej temperaturze do ciała o niższej temperaturze, jesteśmy w stanie w znaczący sposób zmniejszyć zapotrzebowanie w chłód, a co za tym idzie zmniejszyć obciążenie cieplne urządzeń chłodniczych. Na wskutek wymiany ciepła przy pomocy wentylatorów, ciepło jest odbierane, a następnie chłodzone przy pomocy warunków zewnętrznych.

Chłodzenie adiabatyczne

Chłodzenie adiabatyczne będące wynikiem ciągłego dążenia do stałej i jak najwyższej efektywności. Zadaniem, a jednocześnie misją owych układów, jest obniżenie temperatury medium chłodzącego. W momencie, gdy temperatura na zewnątrz spełnia kryteria układu, system sterowania wysyła komunikat, aby uruchomić dry cooler. Następnie przy pomocy układu zraszającego tzw. zraszaczy natryskuje wodę o znacznie niższej temperaturze. Na wskutek tego, iż woda w ciepłym strumieniu powietrza natychmiast paruje, dochodzi do obniżenia temperatury względem temperatury zewnętrznej. Przejście ze stanu ciekłego w stan gazowy przekłada się na termodynamiczną przemianę, a tym samym możliwość odbioru ciepła z otoczenia. Ta przemiana umożliwia nam możliwość dodatkowego obniżenia temperatury medium chłodzącego.

Ze względu na swą budowę technologia ta ma bardzo szerokie zastosowanie w krajach o dość wysokiej temperaturze zewnętrznej. Technologia ta ma jednakże swoje wady, którymi mogą być choćby aspekty mikrobiologiczne. Na wskutek tego, iż woda jest stale i konsekwentnie natryskiwana na lamele wykonywane z aluminium oraz miedzi, proces ten staje się wyzwaniem. Powodem jest tu kamień, przekładający się na zmniejszanie powierzchni wymiany, a w cyklu życia poważne problemy i rozwój bakterii. Na wskutek tego działania mamy również do czynienia z osłabieniem warstwy ochronnej materiału, a w najgorszym przypadku rozszczelnienia układu, które to jak wiemy jest dość kosztowne.

Chłodzenie swobodne wodą

Chłodzenie swobodne wodą to ekologiczne chłodzenie, będące jedną z najlepszych form chłodzenia w dzisiejszych czasach. Przy pomocy medium chłodzącego, jakim jest woda, jesteśmy w stanie w znaczący sposób wpłynąć na zużycie energetyczne w skali roku. W przypadku chłodzenia swobodnego mamy do czynienia z wymiennikami ciepła, które przekładają się na wymianę temperatur, a co za tym idzie wysoką sprawność oznaczaną literą alfabetu greckiego „eta”.

Wykorzystanie naturalnych źródeł

Chłodzenie swobodne wodą wykorzystuje medium, jakim jest woda z rzek, jezior (głębokich), oceanów, wód gruntowych, lodu, bądź śniegu. Za pomocą pomp woda ta zostaje przetransportowana do wymienników ciepła, gdzie następuje wymiana ciepła. Ta forma chłodzenia, której zakres funkcjonowania w znaczący sposób wpływa na odbiór i wykorzystanie energii, jest niezwykle efektywna.

Korzyści z chłodzenia swobodnego wodą

Prosta budowa oraz zminimalizowana ilość komponentów przekłada się na zużycie energii oraz ryzyko uszkodzenia, co dla wielu z nas jest kluczem do sukcesu. Wykorzystanie miejscowych jezior lub rzek, a nawet zbiorników retencyjnych do celów chłodzenia, może mieć pozytywny wpływ na rentowność przedsiębiorstwa, a w dłuższym okresie czasu na jego funkcjonowanie.

Ostatecznie, chłodzenie swobodne wodą to nie tylko ekologiczne i wydajne rozwiązanie, ale także sposób na zmniejszenie zużycia energii i kosztów eksploatacyjnych. Jeśli szukasz profesjonalnego partnera, który pomoże Ci w wdrożeniu tego nowoczesnego systemu chłodzenia, to z przyjemnością zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu, CoolingFlow Robert Aptacy. Dzięki naszemu doświadczeniu i wysokiej jakości obsłudze możemy zaoferować Ci kompleksowe wsparcie na każdym etapie projektu. Skontaktuj się z nami już dziś, a razem stworzymy efektywne i ekologiczne rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.

tel. 501 179 381

mail info@coolingflow.pl