Czyszczenie wymiennika lub wymienników ciepła – Coolingflow Robert Aptacy

Nasza firma Coolingflow Robert Aptacy specjalizuje się w naprawie i serwisie systemów instalacji wody lodowej oraz systemów ciepłowniczych. Nasze długoletnie doświadczenie oraz zdobyta wiedza, wraz z posiadaniem certyfikatów, czynią nas liderem branży.

Serwis wymienników ciepła w agregatach wody lodowej

Aby utrzymać wymiennik w dobrej kondycji, należy poddawać go regularnej diagnostyce oraz gruntownej konserwacji. Zalecamy prowadzenie rejestru prac renowacyjnych, co pozwoli na uniknięcie zaniedbań bądź niepotrzebnych, dodatkowych kosztów związanych z serwisem. Cykliczność prac serwisowych z reguły rekomendowana jest przez producenta. Musimy jednak pamiętać o tym, że wiele czynników, takich jak warunki pracy urządzenia, temperatura czy zastosowany rodzaj medium, może wpływać na konieczność wykonywania częstszych profilaktycznych przeglądów. Należy także pamiętać, że na skuteczność procesów produkcyjnych często wpływa m.in. wydajność płytowych wymienników ciepła. Ze względu na odkładanie się w nich różnego rodzaju zanieczyszczeń dochodzi często do obniżenia prawidłowych parametrów, co prowadzi do obniżenia efektywności działania wymiennika.

Efekty wskazujące na zabrudzenie wymiennika ciepła

Niewiele firm serwisuje regularnie chillery oraz wymienniki ciepła, co później może prowadzić do bardzo kosztownych napraw oraz przestojów maszyn. Na szczęście niektóre firmy, działające na rynku chłodnictwa, oferują usługi wynajmu agregatów wody lodowej w przypadku przestoju maszyny. Jak rozpoznać, że wymiennik ciepła jest zabrudzony? Dłuższy czas dochodzenia do żądanej temperatury medium chillerów, wyraźny spadek ciśnień za wymiennikiem ciepła, zmniejszenie wydajności energetycznej wymiennika ciepła oraz brak odbioru ciepła sygnalizujący zatkanie wymiennika ciepła znajdującego się w agregacie wody lodowej.

Rozwiązania w przypadku problemów z wymiennikiem ciepła

Jeśli podczas przeglądu mamy do czynienia z problemem utrzymania temperatury albo gdy spotykamy się z brakiem prawidłowej cyrkulacji medium, proponujemy klientowi następujące rozwiązania: dokładne czyszczenie wymiennika lub wymienników ciepła, remont bądź wymianę płytowych wymienników ciepła, mycie i czyszczenie systemów wody lodowej lub chemiczne czyszczenie wymiennika ciepła.

Nasza firma Coolingflow Robert Aptacy świadczy profesjonalne usługi w zakresie serwisowania wymienników ciepła, zarówno lutowanych jak i skręcanych. Wspólnie z firmą SKIC  oferujemy profesjonalne mycie i czyszczenie wymienników ciepła, a także budowę instalacji i systemów chłodzenia maszyn oraz urządzeń opartych o wodę lodową. Prowadzimy prace serwisowe na miejscu klienta, a także na terenie całej Polski.