Serwis Chillera KKT cBoxX50 | Coolingflow Robert Aptacy – Serwis i Naprawa Agregatów Wody Lodowej

W Coolingflow Robert Aptacy, we współpracy z ChillerTech i ChillerSerwis, podjęliśmy się wyzwania naprawy i pełnego serwisu agregatu wody lodowej KKT, używanego do chłodzenia lasera. Urządzenie to, mające za zadanie chłodzić i stabilizować termicznie medium przy temperaturze 24°C i ciśnieniu około 6 bar przy przepływie 20 m3/h, wymagało naszej ekspertyzy.

Przegląd Zerowy Chillera KKT cBoxX50

Podczas przeglądu stwierdziliśmy, że agregat wody lodowej ma uszkodzony kompresor. Przyczyną był ciągły tryb pracy w gorącej hali produkcyjnej, co doprowadziło do zatarcia sprężarki. Zauważyliśmy, że chiller wyposażony jest w skraplacz aluminiowy, który wymaga regularnego serwisu. Na zdjęciu poniżej widać, że skraplacz niedawno pękł, co mogło przyczynić się do uszkodzenia sprężarki.

Analizując układ wodny, oceniliśmy, że jest czysty, ale pompa wody wydaje się być przewymiarowana. Co więcej, urządzenie naszpikowane jest elektroniką, w tym elektronicznymi przetwornikami ciśnienia. Niestety, zmiana hasła dostępu przez producenta uniemożliwia korektę parametrów sterowania.

Serwis Chillera KKT cBoxX50

W ramach naprawy, zdemontowaliśmy uszkodzoną sprężarkę i oczyściliśmy układ z brudu, grafitu i opiłków przy użyciu azotu technicznego. Następnie wymieniliśmy sprężarkę i filtr-osuszacz. Po przeprowadzeniu testów szczelności i próżni, wypełniliśmy układ nowym freonem. Niestety, brak możliwości korekty nastaw pozostaje problemem.

Podsumowując, nasza ocena modelu KKT cBoxX50 jest mieszana. Chociaż inne modele mogą być skuteczne, ten konkretny model ma kilka istotnych wad, w tym niewystarczający skraplacz i ograniczony dostęp do regulacji.

Zalecenia Serwisu Coolingflow R. Aptacy

Zalecamy użytkownikom, aby w miarę możliwości umieszczali chiller w miejscu z chłodnym, czystym powietrzem. W przeciwnym razie, regularna wymiana sprężarki lub naprawa skraplacza będzie nieunikniona.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego serwisu chiller KKT cBoxX50, skontaktuj się z nami w SKiC Robert Aptacy. Zapewniamy kompleksową obsługę i naprawę agregatów wody lodowej, gwarantując najwyższą jakość i efektywność. Tel: 501 179 381, Email: info@coolingflow.pl.